Kúpeľná liečba : Pitné kúry

Vzácny liečivý prameň, ktorý vyviera priamo v kúpeľnom parku v Rajeckých Tepliciach.

PITNÉ KÚRY

Dlhodobé pitie tohto „elixíru mladosti" vytvára zásadité prostredie v organizme, čím dochádza k účinnej detoxikácii a odkysleniu s následným spomalením starnutia tkanív. Ideálnym zložením Calcia a Magnezia v pomere 2:1 čiastočne pokrýva dennú dávku týchto životne dôležitých minerálov, pôsobí preventívne proti chronickému stresu, civilizačným chorobám a má priaznivé protizápalové účinky na tráviaci trakt. Prítomnosť prírodného CO2 vo vode prispieva k lepšiemu vstrebávaniu minerálov. Nízky obsah sodíka je vhodný aj ako prevencia srdcovo-cievnych chorôb.

História

Liečebná procedúra Pitná kúra historicky existovala v kúpeľoch Rajecké Teplice už v 19-tom storočí. V publikácii z roku 1895 sú uvedené lekárske správy „o dosahovaní prekvapujúcich výsledkov pitných kúr pri chronických ochoreniach obličiek a žalúdočných ťažkostiach."

3 zlaté pravidlá pitnej kúry:

  1. Pre zachovanie kvality vody, ju doporučujeme piť z kúpeľného porcelánu alebo skla.
  2. Pitnú kúru absolvujte v duševnej pohode, pomalými dúškami.
  3. Súčasťou pitnej kúry je i telesný pohyb, doporučujeme preto užívať vodu pri pomalej chôdzi.


KÚPEĽNÁ LIEČIVÁ MINERÁLNA VODA


Vzácna rajeckoteplická liečivá voda, vyvierajúca z hlbín zeme, získava svoje výnimočné fyzikálne a chemické vlastnosti vďaka geologickej stavbe horninového podložia tvoreného dolomitmi a vápencami. Tieto horniny odovzdávajú tepelnú energiu prenášanú zo samotného zemského jadra. Minerálne látky, najmä Calcium a Magnezium sú prijímané z týchto hornín a následne rozpúšťané v liečivej vode, čím jej dodávajú zásaditotvorný charakter.MINERÁLNE LÁTKY A ICH FUNKCIA V ORGANIZME


CALCIUM 119 mg/l

Pomáha budovať a udržiavať silné kosti a zuby. Dôležitý pre svalovú funkciu a kontrakciu. Podporuje bunkovú komunikáciu. V nervovo svalovom systéme, ionizovaný vápnik uľahčuje nervové vedenie a svalové kontrakcie. Na bunkovej úrovni je vápnik dôležitým regulátorom transportu iónov. Podporuje činnosť srdcového svalu a ostatných svalov, nervové vzruchy a krvnú zrážanlivosť.

MAGNÉZIUM 53 mg/l

Prispieva k správnej činnosti svalov a nervov, udržuje srdcový rytmus a pevnosť kostí, pomáha telu vytvárať energiu a zasahuje do proteínovej syntézy. Nedostatok horčíka je spojený s hypertenziou a zvýšením cholesterolu, ktoré sú známe rizikové faktory pre aterogenézu a CAD.

SODÍK 4,1 mg/l

Kontroluje bilanciu vody v tele, podporuje acidobázickú rovnováhu, vodnú bilanciu, prenos nervového impulzu a svalovú aktivitu. Nízky obsah sodíka je vhodný aj ako prevencia srdcovo-cievnych chorôb.

DRASLÍK 2 mg/l

Je uložený prevažne vo vnútri buniek a je potrebný pre mnohé biochemické procesy. Reguluje pH a osmotický tlak v bunkách, udržiava objem telesných tekutín. Podieľa sa na transportnom systéme výstupu sodíka z buniek a vstupu draslíka do buniek. Umožňuje prenos nervových vzruchov a prácu svalov. Je nevyhnutný pre metabolizmus sacharidov a bielkovín – reguluje výmenu vápnika.

KREMÍK 14,7 mg/l

Zabezpečuje elasticitu ciev a kože. Ako súčasť kostí a chrupaviek priaznivo ovplyvňuje ich vývoj. Napomáha k prijímaniu vápnika, rastu vlasov, nechtov a priaznivo ovplyvňuje metabolizmus tukov. Kremík má aj protisklerotické účinky.

BIKARBONÁT 549 mg/l

Jedným z najdôležitejších výsledkov požitia hydrogénhličitanu v organizme je vznik zmeny v acidobázickej rovnováhy ako aj pH krvi a koncentrácie hydrogénuhličitanu v biologických tekutinách. Bikarbonát pôsobí ako prevencia vzniku obličkových kameňov a pomáha v boji proti únave pre fyzicky aktívnych ľudí.

* Tieto účinky minerálnych látok nastávajú po určitej terapeutickej dávke.


CENNÍK


Zvýhodnená cena 8 €

0,7l / 6 pack


DOPORUČENIE LEKÁRA