Natural Spa

Vychutnajte si chvíle oddychu v zóne Natural Spa, ktorá je vybudovaná v prírodnom duchu. 
Okrem zrubových sáun, vonkajších i vnútorných termálnych bazénov sme tu pripravili i ďalšie služby pre váš maximálny relax.
 

Ponuka služieb v interiérovej časti Natural Spa

Kneippov chodník

Prechádzka po Kneippovom chodníku je založená na striedavom pôsobení teplej vody 40°-42°C a studenej vody 12 - 14°C v jednotlivých vaničkách, s nerovným terénom, ktorý reflexne stimuluje chodidlá. Blahodárne účinky Kneippovho chodníka sú zlepšenie prekrvenia končatín, celkového metabolizmu a krvného obehu, prevencia plochej nohy a obnova pružnosti ciev, svalov a šliach chodidla.

Infrasauna

Pobyt v infrasaune s teplotou 45-50°C zabezpečí príjemné prehriatie organizmu i ľuďom, ktorí neznesú vysoké teploty v tradičnej fínskej saune. V infrasaune pôsobí infračervené žiarenie, ktoré preniká do hĺbky až 4 cm, a tým dôkladne prehrieva i hlbšie uložené tkanivá a zlepšuje prekrvenie vnútorných orgánov. Pôsobením infračerveného žiarenia dochádza k rozšíreniu kapilár, zlepšeniu elasticity ciev, zmierneniu svalového napätia a stuhnutosti kĺbov, aktivácii lymfatického systému, čím sa zmierňujú opuchy a zápaly a v neposlednom rade sa účinnejšie odstraňujú toxické látky a tuky z organizmu. Dokonalú relaxáciu v našej infrasaune podporí svetelná terapia pôsobiaca cez unikátnu stenu z Himalájskej soli.

Relaxačný výplavový bazén

Celotelový kúpeľ v prírodnej termálnej vode s teplotou 35°-36°C s možnosťou využitia hydromasážnych trysiek a perličkových ležadiel prispôsobených na masáž chrbta, horných a dolných končatín.  Výplavovou časťou bazéna sa dostanete do vonkajšej časti bazéna,nad ktorou sa majestátne týči bralo z prírodných skál, po ktorých steká vodopád.Relax akvárium

Relaxačná oddychová zóna s upokojujúcim výhľadom na akvárium so sladkovodnými rybami. Kapacita relaxačnej miestnosti je 8 lehátok.

Relax panorama

Relaxačná oddychová zóna s atraktívnym výhľadom na vonkajší areál Natural Spa. Kapacita relaxačnej miestnosti je 15 lehátok.

Ponuka služieb v exteriérovej časti Natural Spa

Natural horúci bazén

Bazén s objemom 40 m3 a teplotou vody 40°C. Bazén je dispozične navrhnutý akoby časť bio jazera obloženého prírodným kameňom. Voda v bazéne je upravovaná morskou soľou.
Natural studený bazén

Bazén s objemom 120 m3 a teplotou vody 20°-25°C. Bazén je dispozične navrhnutý akoby časť bio jazera obloženého prírodným kameňom. Bazén slúži na príjemné schladenie po absolvovaní zrubových sáun.

Ľadový bazén

Ochladzovací bazénik s teplotou vody 10°-12°C a hĺbkou 1,3 m sa nachádza medzi zrubovými saunami v blízkosti záhonu s liečivými bylinkami. Bazén slúži pre naozajstných otužilcov na schladenie po saunovaní.

Biosanárium

Teplota v biosanáriu sa pohybuje medzi 65-70°C a relatívna vlhkosť vzduchu je medzi 20% až 30%. Pobyt v biosanáriu pomáha pacientom s vysokým krvným tlakom, posilňuje imunitný systém a je vhodné pre tých, ktorým je klasická fínska sauna príliš horúca. Naše exkluzívne biosanárium s panoramatickým výhľadom na vonkajší prírodný areál Vám ponúka kombináciu muzikoterapie, chromoterapie a aromaterapie. V pravidelných intervaloch, každú pol hodinu prebieha automatické polievanie saunových kameňov jedinečným zariadením Maximus.

Kelo ritual sauna

Fínská rustikálna sauna osemuholníkového tvaru s teplotou 85 až 95 °C je v interiéri obložená 200-ročným KELO drevom. V strede sauny je dominantná saunová pec. Kapacita sauny je cca 80 ľudí a je ako stvorená na saunové rituály. Saunamajster počas saunového rituálu polievaním kameňov zvyšuje vlhkosť vzduchu v saune, čím zvyšuje pocitovú teplotu. Následne pomocou osušky, alebo vejára rozháňa vzduch v saune a zvyšuje tak intenzitu saunovania. Každý rituál trvá 10 – 13 minút, je sprevádzaný hudbou, svetelnými efektami, príjemnými vôňami, alebo tématickým príbehom.https://www.spa.sk/sk/novinky/natural-spa-nova-cast-kupelov-otvorena

Natural reflexný chodník

Reflexný chodník rozprestierajúci sa okolo Ľadového bazéna slúži na reflexnú stimuláciu plosky nohy. Krátka prechádzka po chodníku skladajúceho sa z podložia rôzneho zloženia Vám stimuluje chodidlo, pôsobí preventívne a stimuluje aktiváciu pozdĺžnej a priečnej klenby chodidla.
Cenník termálnych bazénov a saunového sveta 2019 Verejnosť Ubytovaní ***
dospelí deti od 0 - 12 rokov dospelí deti do 12 rokov
Termálne bazény PONDELOK - ŠTVRTOK 2h*
Termálne bazény SPA CLUB: PONDELOK - ŠTVRTOK 2h*
14 €
10 €
10€

Termálne bazény 2 h 20 € 12 € 8 € 4 €
Termálne bazény celodenný vstup 28 € 18 €
Saunový svet 2 h **
Saunový svet 3 h **
Saunový svet SPA CLUB: PONDELOK - ŠTVRTOK 3 h*   **
25 €
32 €
20 €

25 €
32 €
Saunový svet celodenný vstup ** 50 € 50 €
Strata čipu 50 € 50 € 10 € 10 €
* Zvýhodnené ceny neplatia počas štátnych sviatkov, letných prázdnin, veľkonočných sviatkov 19.-22.4.2019 a v období vianočných sviatkov 24.12.2019 - 5.1.2020.
** V cene Saunového sveta sú zahrnuté vstupy do Termálnych bazénov a Natural spa.
*** Zľava pre klientov ubytovaných v našich zariadeniach: Hotel Malá Fatra, Villa Flóra, Villa Margaréta a Laura.
Doplatky za prekročenie zakúpeného času
Termálne bazény DOPLATOK VEREJNOSŤ 2 € za každú ďalšiu začatú 1/2 hodinu, po prekročení zakúpeného časového vstupu. Termálne bazény DOPLATOK UBYTOVANÍ HOSTIA 1 € za každú ďalšiu začatú 1/2 hodinu, po prekročení zakúpeného časového vstupu. Saunový svet DOPLATOK 0,20 €/minúta, t. j. každá začatá minúta za službu Saunový svet bude účtovaná na výstupe 
 
Otváracie hodiny - termálne bazény, saunový svet a natural spa
NEDEĽA - ŠTVRTOK
PIATOK - SOBOTA
09:00 - 22:00 hod
09:00 - 23:00 hod


 
Zmena cien vyhradená. 


PRAVIDLÁ V NATURAL SPA
NÁVŠTEVNÝ PORIADOK