Natural Day Spa - rituál pre zdravie

NATURAL DAY SPArituál pre zdravie

Každému z nás z času na čas príde vhod zabudnúť na zhon bežných dní a oddýchnuť si vo wellnesse. Ak však chcete z chvíľ oddychu vyťažiť maximum, ukradnite si pre seba dlhší čas a dodržiavajte správne pravidlá relaxu. Napríklad i tie, ktoré pre vás pripravili odborníci z balneo oddelenia kúpeľov Spa Aphrodite Rajecké Teplice. Pri tvorbe programu sme vychádzali z priaznivých účinkov prírodných, rokmi osvedčených fyzikálnych terapií, ktoré u nás nájdete v priestoroch termálnych bazénov, saunového sveta a zóny Natural Spa. V prípade akýchkoľvek pochybností prosíme konzultujte možné kontraindikácie so svojím ošetrujúcim lekárom.

Odporúčané kroky pre maximálny relax tela i duše: 
1/ INFRASAUNA– 15 minút
V infrasaune pôsobí infračervené žiarenie, ktoré preniká v organizme až do hĺbky 4 cm, a tým dôkladne prehrieva i hlbšie uložené tkanivá a zlepšuje prekrvenie vnútorných orgánov. Pôsobením infračerveného žiarenia dochádza k rozšíreniu kapilár, zlepšeniu elasticity ciev a zmierneniu svalového napätia.
2/ KNEIPPOV CHODNÍK– 5 minút
Prechádzka po Kneippovom chodníku je založená na striedavom pôsobení teplej a studenej vody v jednotlivých vaničkách s nerovným terénom, ktorým sa reflexne stimulujú chodidlá a dochádza k obnove pružnosti ciev, svalov a šliach vašich nôh.
3/ RELAXAČNÝ BAZÉN- 15 minút
Celotelový kúpeľ v prírodnej termálnej vode s možnosťou využitia hydromasážnych trysiek prispôsobených na masáž chrbta, horných a dolných končatín.
4/ SAUNOVÝ RITUÁL– 10 až 15 minút
Počas saunového rituálu skúsený saunamajster polievaním kameňov a rozháňaním horúceho vzduchu postupne zvyšuje teplotu a vlhkosť vo fínskej saune. Pri každom polievaní saunových
kameňov používa prírodné esencie, ktoré umocňujú zážitok zo saunového rituálu a pôsobia aromaterapeuticky na ľudský organizmus. Po saunovom rituáli odporúčame schladenie organizmu v ochladzovacom bazéne s teplotou vody 20°C, alebo pre náročnejších v ľadovom bazéniku s teplotou vody 10°C.
5/ RELAX– 15 minút
Po náročných procedúrach je vhodný relax v našich príjemných relaxačných oddychových zónach, kde sa Vaše telo i myseľ zharmonizuje a upokojí pri príjemnej hudbe.
6/ MASÁŽ – na objednávku
Na záver tohto jedinečného rituálu na posilnenie zdravia odporúčame doobjednať si blahodárnu masáž, pričom dĺžku si môžete zvoliť podľa svojich potrieb.
V príjemnej atmosfére, umocnenej relaxačnou hudbou sa Vaše telo dokonale uvoľní po predchádzajúcich procedúrach.

Ak doplníte tento postup o správny pitný režim, ktorý vám optimálne zabezpečí naša Spa Aqua Aphrodite, priaznivé účinky na vaše zdravie, imunitu i psychickú pohodu na sebe nenechajú dlho čakať.